Bonus nemá každý miner, proto hledejte ty, které ho mají. V tomto článku si vysvětlíme proč je to důležité a jak bonusy v RollerCoinu fingují.

Výkon svých minerů můžete docela snadno zvýšit tím, že na ně uplatníte bonus. A bonusy jsou ve hře dvojího typu. Můžete si koupit rack (polici), která dává automaticky bonus v podobě procent k výkonu. Jednoduše máte třeba rack s bonusem 5 %, takže když na něj naskládáte minery o výkonu 1 Ph/s, mají ve skutečnosti výkon 1,05 Ph/S. Vyššího zvýhodnění v absolutních číslech ale dosáhnete bonusem přímo na mineru.

Bonus minerů

Všimněte si, že některé minery mají u svých parametrů uveden bonus:

Začni hrát Rollercoin a získej 1 000 satoishi do začátku ZDARMA
Začít hrát s bonusem 1 000 sat

Bonus 1 % u mineru Chupacabra

Z tohoto popisku není na první pohled nováčkovi ve hře úplně zřejmé, co je to za bonus a co se vlastně stane, pokud si tento miner pořídí. Je to ale vážně skvělá věc, protože pokud máte miner s bonusem, znamená to, že k veškerému výkonu všech vašich minerů se přidává jedno procento výkonu navíc. Pokud tedy máte výpočetní výkon například 1000 Th/s, budete mít s tímto minerem ve skutečnosti výkon 1010 Th/s. Pokud máte podobných minerů deset, tak se k celkovému výkonu vašich strojů přidává deset procent, takže místo 1000 Th/s máte ve skutečnosti 1100 Th/s.

Jak bonus využít

Nejprve se snažte nakupovat co největší výpočetní sílu, protože dokud máte pár Gh/s, neudělá vám pár procent navíc nic zásadního. Jakmile ale budete mít slušnou hrubou sílu, vyplatí se soustředit na nákup těchto bonusových minerů, protože s každým nákupen se bezpracně výkon zvyšujete. Ve hře jsou běžně hráči, kteří mají v bonusech sto a více procent, což pak znamená, že máte dvojnásobný výkon jen díky tomu, že jste se zaměřili na nákupy bonusových minerů.

U levných minerů je maximum jedno procento, ale u drahých jsou to i tři, čtyři nebo i deset procent! Nejlevněji získáte bonusový výkon tak, že hledáte co nejlevnější a tím pádem málo výkonné minery, které ale mají dobrá procenta. Na obrázku výše je to třeba miner Chupacabra, který v době psaní článku stojí asi 1,4 RLT a i když má nic moc výkon, dostanete celé 1 % bonusu. Když budete chtít koupit nový miner, vždy se koukejte, zda má bonus a kolik. Pokud se nabízí různé minery za stejnou cenu a jeden bonus má a druhý ne, je jasná volba ten s bonusem.

Kdy to funguje a kdy ne

Pozor si dejte na to, že bonus funguje jen u prvního mineru daného typu. Takže pokud si koupite Chupacabra a pak druhý stejné kateģorie, tak jeho bonus už se bude ignorovat. Bude vám ale fungovat základní Chupacabra a k tomu Chupacabra jiné úrovně. Takže představa, že koupíte 100x Chupacabra a máte dvojnásobek výkonu nefunguje!

Výhodou je pak to, že aby se bonus počítal, nemusí být miner v racku, může bý jen v inventáři. To se hodí, když už máte plnou místnost minerů a další nemáte kam dávat. Ty s malým výkonem můžete uložit do „skladu“ a využívat jen jejich bonus. Nemusíte mít v racku Chupacabru se 14 000 Gh/s, když máte sál plný a výkon třeba 10 Ph/s a to jeho jedno procento znamená 100 Th/s navíc.

Mohlo by vás zajímat:

Začni hrát Rollercoin a získej 1 000 satoishi do začátku ZDARMA
Začít hrát s bonusem 1 000 sat