Police, anglicky rack, potřebujete, abyste na ně mohli v sále umístit své minery. Bez racku je vám miner k ničemu, protože ho nemáte kam umístit a jak zprovoznit.

Není rack jako rack, police nejsou stejné

Pořízením správného racku si můžete jednoduše pomoci k vyššímu výkonu vašich minerů. Různé police mají totiž různý bonus v podobě procent navíc k výkonu minerů v polici umístěných. Nejobyčejnější miner nemá žádný bonus a stojí doslova pár korun. Naopak nejdražší rack s názvem Biohazard Rack 6bonus 10 %! Ale také si za něj pořádně připlatíte – v době psaní článku stál na tržišti 30 RLT. Někde mezi skoro zadarmo a 30 RLT se dají nakoupit racky s bonusem 0,5 %, 1 %, 2 % atd.

Jak bonus police funguje

Je to jednoduché. Pro nejjednodušší příklad si představte, že máte nejlepší rack s bonusem 10 %. To znamené, že pokud na polici naskládáte minery s celkovým výkonem 1 Ph/s, získáte ve skutečnosti výkon 1,1 Ph/s. Pokud byste měli rack s bonusem 3 %, dostanete 1,03 Ph/s.

Začni hrát Rollercoin a získej 1 000 satoishi do začátku ZDARMA
Začít hrát s bonusem 1 000 sat

Řešit bonusové racky se vyplatí až od určitého výkonu, protože nedává žádný smysl utratit 30 RLT za rack s bonusem 10 %, když na něj postavíte minery s výkonem 100 000 Gh/s. To se více vyplatí koupit za ty peníze další minery, protože si v celkovém výkonu polepšíte daleko více. Vždy je třeba kalkulovat s tím, jaký výkon za utracené RLT získáte. Já osobně doporučuji řešit bonusové police až od chvíle, kdy dokážete na polici naskládat výkon okolo 1 Ph/s.

Pozor na rozměr

Při výběru racku nezapomeňte zohlednit i jeho velikost. Racky jsou k dispozici v provedení se třemi, nebo čtyřmi policemi. Může tak být výhodnější pořídit rack pro čtyři/osm minerů s menším bonusem, než rack pro tři/šest minerů s vyšším bonusem, protože vždy jde o to, naskládat do racku co nejvyšší výkon a získat co nejvyšší bonus. Zase je tedy potřeba si přizvat na pomoc matematiku a vše dobře propočítat.

Mohlo by vás zajímat:

Začni hrát Rollercoin a získej 1 000 satoishi do začátku ZDARMA
Začít hrát s bonusem 1 000 sat