Rollercoin je hra, kde můžete těžit reálné kryptoměny. Jakou kryptoměnu se nejvíce vyplatí těžit?

V Rollercoinu můžete svůj těžební výkon nasměrovat do různých kryptoměn, případně do herního tokenu RLT. Co se ale vyplatí těžit nejvíce? To jest těžbou jaké mince vyděláte nejvíce dolarů (korun)? Odpověď na otázku co těžit je hodně složitá, resp. složitý je výpočet, který vám to prozradí. Navíc se výhodnost či nevýhodnost těžby neustále mění tím, jak jednotliví hráči mění to co těží. Takže co je výhodné těžit dnes, nemusí už být tak výhodné zítra.

Co potřebujete znát

  • musíte se podívat, jaká je odměna za vytěžený blok u jednotlivých mincí
  • musíte se podívat na celkovou sílu, která danou minci těží
  • musíte se podívat na to, jak dlouho trvá vytěžit blok
  • a musíte vědět, jaký je kurz dané kryptoměny vůči minci RLT (ta je vždy 1:1 k dolaru)

Jak spočítáte co těžit

Z poměru celkové síly (Network power) a odměny za blok zjistíte, kolik činí vaše odměna. Celková síla je uváděna v Eh/s. Pokud výši odměnu vydělíte celkovou sílou, získáte odměnu na 1 Eh/s, když to vydělíte tisícem, tak na jeden Ph/s a podobně.

Pak je potřeba zjistit, jak dlouho trvá vytěžení bloku, protože ve výsledku je podstatný rozdíl v tom, jestli odměnu dostanete jednou za 10 minut nebo za 10 a půl minuty. Spočítejte si, kolik bloků se vytěží za den – 86400 sekund děleno počtem sekund na blok. Po tomto výpočtu už víte, kolik je vaše odměna u dané mince za 24 hodin.

Začni hrát Rollercoin a získej 1 000 satoishi do začátku ZDARMA
Začít hrát s bonusem 1 000 sat

Nyní ještě musíte spočítat, kolik stojí jedna mince RLT v dané minci a tím získáte přehled o tom, kolik RLT můžete vydělat těžením jaké mince. Mohlo by to pak vypadat nějak takto (při vašem výkonu 1 Ph/s):

Co těžit

V posledním žlutém sloupečku vidíte, že se nejvíce se vyplatí těžit přímo herní token RLT. Pokud ale chcete výdělky vyvést ze hry, vyplatí se těžit Tron (TRX), protože RLT nijak nepřevedete na „normální“ peníze. Tabulka platí k datu 6. 10. 2023 a za pár dní může být vše jinak.

Do výpočtu může ještě zasáhnout to, že Rollercoin má neustále akce, kdy přidává při směně mincí do RLT nějaký bonus. Vypadá to tak, že například vyhlásí, že když budete na RLT směňovat Solanu, dostanete 20 % bonus. Tím pádem se vyplatí těžit Solanu, i když třeba nevychází v tabulce nejlépe.

Mohlo by vás zajímat:

Začni hrát Rollercoin a získej 1 000 satoishi do začátku ZDARMA
Začít hrát s bonusem 1 000 sat